هدیه ی روز معلم
هدیه ی روز معلم

هدیه ی روز معلم

teacher

به نام اولین آموزگار هستی بخش

از اولین روز گشایش مدرسه در مهرماه روز معلم هر از چند گاهی از ذهنم می گذرد وسخت فکرم را آزار می دهد به دانش آموزان و اولیا آنها فکر می کنم که خدایا آیا من می توانم به عنوان یک آموزگار به اهدافی که برایم محول شده جامه عمل بپوشانم ؟ به این سخن فکر می کنم که مردم وقتی شی و چیز را به هم امانت می دهند و هیچوقت فرزندشون را به کسی یا جایی امانت نمی دهند ولی آلان با ارزشترین امانت الهی خودشان (فرزندشان)را نزد من گذاشته اند آیا من لیاقت پاسداری و امانتداری را دارم . این امانتداری را فقط عنایت خداوند بوده که به من عطا بخشیده .خدایا سپاس.

در کلاس از هر قشری دانش آموز وجود دارد. از نظر تمکن مالی روحی ؛جسمی ؛ضعیف وقوی ؛باهوش و یا دیر آموز و …دانش آموزی دارم که پدر و مادرشان در قید حیات نیستند. و خلاصه همکاران بهتراز من می دانند.

امروز مصادف با روز معلم وارد مدرسه شدم یکی از اولیا با قبقبه جلو اومد و بدون سلام  گفت آقا کلاس دیگر در درس از شما جلوتر است .وبنده جوابی ندادم چون اولیای بعضی دانش آموزان اطلاعاتی از کلاس درس ندارند.خلاصه وارد کلاس شدم شور وشوق عجیبی  میان دانش آموزان در کلاس بود. روی وایتبرد همه دانش آموزان عبارت های جالبی در باره روز معلم و تبریک با دست نوشته خود نوشته  بودند. دو سه نفر از دانش آموزانم برام گل آورده بودند در همین حین اولیای نماینده کلاس وارد شدند و یک کارت هدیه برام تهیه کرده بودند با دیدن کارت انگار یه دیگ آب داغ برسرم ریختند. چون هیچوقت اجازه جمع آوری مبلغ را به هیچ عنوان از اولیای دانش آموزان را به هیچ فردی نمی دهم . مبلغ کارت هدیه را نمی دونستم و ازاولیا خواستم هر مبلغی که از دانش آموزان گرفته اند پس بدهند. چون ارزش معنوی نوشته های روی تخته خیلی لذت بخش بود .که کارت هدیه خوشحالی را از بین برد.

همکاران محترم  وقتی کارت هدیه ویا سکه به صورت دسته جمعی توسط اولیای دانش آموزان تهیه شده و به عنوان هدیه روز معلم تقدیمتان می گردد آیا می دانید بعضی از افرادی که در پرداخت هزینه این هدیه مشارکت کرده اند قادر به تامین هزینه زندگی خویش نیستند ؟ آیا می دانید که بعضی از این افراد انتظار نمرات بالاتر از انتظار را از شما دارند؟ آیا همه این افراد در دل راضی بوده اند که این مبلغ را به شما بدهند؟ آِیا شخصیت و قداست و ارزش معلمان را می توان با پول خرید؟و….

و هزاران افسوس بر انگشت شمار معلمانی که خودشان به دانش آموزان و اولیای آنان توصیه می کنند جمع شوند و یک چیزو وسیله ای به خاطر روز معلم بخرند!!!!

راستی اگر می خواهید از مطالب ویژه سایت استفاده کنید و دیگر تبلیغات را نبینید ، عضو ویژه سایت شوید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *