فیلم چرایی و اهمیت درس پژوهی
فیلم چرایی و اهمیت درس پژوهی

فیلم چرایی و اهمیت درس پژوهی

Picture123

آیا فرد می تواند مشکلات کلاس درس خود رابه تنهایی حل کند؟که آیاتدریسش فاقد اشکال است؟ چه کسی می تواند مشکل تدریس را  بیان کند؟وسوالاتی از قبیل :آیا در تدریسم فاقدتکیه کلام هستم یاتکیه کلام دارم؟اگر خودم را جای دانش آموزانم قرار می دادم حضور در کلاس برایم نشاط آور بود یا برعکس؟آیا نحوه ایستادنم و حرکاتم در کلاس مخل یادگیری است ویا مثمر ثمر ؟و…؟

جواب پرسش ها به اعتقادبعضی از صاحب نظران به خود آموزگار و دبیر مجترم و یا هرکسی که در مقام سخنرانی قرار می گیرد برمی گردد. آموزگار و… می تواند با ضبط صدای خود در زمان تدریس و گوش دادن به صدای خود ؛و یا فیلمبرداری نمودن از کلاس و مشاهده آن به بیشتر پرسش ها جواب بدهد و مشکلات تدریس از قبیل توجه به یک فردویا تکیه کلام و… را حل نماید این کار نوعی درس پژوهی است.  در مراتب بالاترمی تواند از سایر همکاران در این زمینه مساعدت بخواهد .فیلم زیر اهمیت درس پژوهی در کشور های پیشرفته را نشان می دهد.

حال درس پژوهی را از اولین جلسه بعد از مطالعه و دیدن فیلم می توانی از کلاس  و ارزیابی خودت را شروع کنی.باتشکر

دانلود

 

راستی اگر می خواهید از مطالب ویژه سایت استفاده کنید و دیگر تبلیغات را نبینید ، عضو ویژه سایت شوید.

درباره نویسنده

با 29سال سابقه در پست های مدیریت و معاونت وآموزگارچندین سال به عنوان سرگروه پایه های دوم و چهارم ابتدایی در استان و ناحیه مشغول بوده ام.اینجانب در سال 1373مدرک کارشناسی آموزش ابتدایی را دریافت نموده و علاقه ی زیادی به IT وICT داشته و همیشه دوست دارم خودم را با تحولات آموزش و پرورش جهت بالا بردن خلاقیت دانش آموزان وفق داده وتدریس به روش فعال وتلفیقی را مناسب دانسته وسعی می کنم کارهایم رو دقیق انجام داده وهمیشه به عنوان راهنماهستم تا مدرس ویاددهنده. ودوست دارم دانش آموزانم همیشه از یادگیری لذت ببرند. و در حال حاضر در یکی از مدارس ناحیه 2تبریز مشغول می باشم .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *