ظرف استیل مورد استفاده مادر، هدیه‌ای برای تقدیر از زحمات معلم
ظرف استیل مورد استفاده مادر، هدیه‌ای برای تقدیر از زحمات معلم

ظرف استیل مورد استفاده مادر، هدیه‌ای برای تقدیر از زحمات معلم

sms-teacher-day-3pide-1

افسانه نادری، دبیر عربی می‌گوید: ساعات کاری ما در مدرسه سرشار از خاطرات است اما خاطره‌ای که به طور خاص در ذهن من مانده است مربوط به روز معلم ۱۸ سال پیش است.

وی می‌افزاید: ۱۸ سال پیش در روز معلم یکی از دانش‌آموزانم در مقطع دوم راهنمایی، کادویی را برایم به عنوان هدیه روز معلم آورد که بسیار تحت تأثیر قرارم داد.

نادری با بیان اینکه این دانش‌آموز در روز معلم هدیه‌ای را لای روزنامه پیچیده و برایش آورده بود، عنوان می‌کند: با وجود اینکه می‌دانستم وضع مالی این دانش‌آموز خوب نیست اما به دلیل محبتی که کرده بود، کادو را پذیرفتم و به دفتر مدرسه رفتم و آن را در میان سایر معلمان باز کردم.

وی ادامه می‌دهد: هدیه او یک سینی مرغ خوری استیل بود ولی نکته جالب این بود که این ظرف، استفاده شده بود و مشخص بود که دانش‌آموز یکی از ظروف منزل خود را برای من هدیه آورده است.

این دبیر عربی اضافه می‌کند: هر یک از همکاران با مشاهده هدیه نظرات مختلفی را بیان کردند یکی می‌گفت «چرا ظرف استفاده شده را برایت آورده»، دیگری می‌گفت «هدیه را به دانش‌آموز پس بده» اما آنچه که ذهن مرا سخت مشغول ساخته بود صداقت و بی‌ریا بودن این دانش‌آموز بود.

وی تصریح می‌کند: چند روز بعد دانش‌آموز را در یک فرصت صدا کرده و از او پرسیدم که هدیه را خودت برای من تهیه کردی یا مادرت؟ او در پاسخ به من گفت که هدیه را از ظروف منزل برای شما آورده‌ام اما خواهش می‌کنم به کسی نگویید در حالی‌که از او تشکر کردم گفتم اجازه بده تا موضوع را برای مادرت بازگو کنم؛ بعد از متقاعد شدن او، یک روز مادرش را به مدرسه فراخواندم و ماجرا را برایش تعریف کردم.

نادری بیان می‌کند: مادر دانش‌آموز با شنیدن ماجرا اشک در چشمانش حلقه زد و به من گفت «دخترم علاقه بسیاری به شما دارد و از من خواست تا برای روز معلم هدیه‌ای برای شما تهیه کنم اما چون پول نداشتیم به او گفتم تا چند روزی صبر کند اما او اصرار داشت که برای روز معلم هدیه‌ای به شما بدهد بنابراین بدون اینکه به من چیزی بگوید یکی از ظروف منزل را برداشته و به عنوان هدیه برای شما آورده است».

این معلم عربی در پاسخ به این پرسش که بهترین هدیه دانش‌آموزان در روز معلم برای آموزگاران خود چه می‌تواند باشد، عنوان می‌کند: اخلاق و رفتار و تلاش در پیگیری دروس بهترین هدیه دانش آموزان به معلم است؛ دانش‌آموزی که به لحاظ اخلاقی نمونه باشد در حقیقت هر روز به معلم خود هدیه می‌دهد.

منبع مطلب:وبسایت مشرق

تصویراز سپید

راستی اگر می خواهید از مطالب ویژه سایت استفاده کنید و دیگر تبلیغات را نبینید ، عضو ویژه سایت شوید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *