توضیحی در خصوص چند سئوال
توضیحی در خصوص چند سئوال

توضیحی در خصوص چند سئوال

توضیحی در خصوص چند سئوال

چگونگی تکمیل گزارش پیشرفت تحصیلی – طراحی و تولید فعالیت های نوروزی – ممنوعیت برگزاری آزمون های بدون مجوز – چگونگی توصیف عملکرد پیشرفت تحصیلی

_______17_20120522_1840254841

معاون محترم آموزش ابتدایی استان

باسلام و احترام

ضمن تشکر از حضور ارزشمندتان در همایش ملی آموزش ابتدایی و پیرو سئوالات مطروحه در نشست تخصصی معاونین آموزش ابتدایی استان ها ، موارد ذیل جهت اطلاع و اقدام مقتضی تقدیم می گردد :

۱-     از آنجا که دفتر مدیریت فرآیندهای کلاسی به عنوان ابزاری جهت ثبت عملکرد یادگیرنده در اختیار همکاران معلم است ؛ لذا لازم است در مدارسی که با توجه به طرح چند معلمی در کلاس های پنجم و ششم ، بیش از یک دفتر مورد استفاده قرار نگیرد زیرا مطالعه احتمالی موارد ثبت شده هر معلم توسط معلم دیگر، به شکل گیری درک درست او از پیشرفت تحصیلی تربیتی دانش آموزان کمک موثری خواهد کرد . پس تاکید می گردد از تعدد دفاتر جدا خوداری شود .

۲-    با پیگیری به عمل آمده ، مشکل قانونی تایپ گزارش پیشرفت تحصیلی تربیتی (فرم الف) توسط معلم ، برطرف شده یعنی معلمان محترم می توانند توصیف عملکردهای نمون برگ الف را به شکل تایپی و یا دستی تکمیل نمایند . تصویر نامه شماره ۲۰۱۱۲۴ شورای عالی آموزش و پرورش به پیوست می باشد .

۳-    با توجه به نامه ارسالی از سوی دفتر آموزش دبستانی مبنی بر لغو برگزاری هر گونه آزمون به جز آزمون های کلاسی معلم ساخته در سطح استان ها و مدارس در دوره ابتدایی ، به اطلاع می رساند برابر بخشنامه شماره ۱۳۸۱۱۸/۴۶۰ مورخ ۵/۱۲/۹۳ مرکز سنجش آموزش و پرورش و اطلاعیه مورخ ۵/۱۲/۹۳ ، مفاد نامه ارسالی کمافی السابق قابل اجرا بوده و تخطی از آن شامل برخورد قانونی می باشد .

۴-    در طراحی و تولید فعالیت های یادگیری دانش آموزان در ایام تعطیلات نوروزی بخشنامه شماره ۲۳۶۳۳۷/۲۰۰ مورخ ۹/۱۱/۹۲ ملاک عمل می باشد . موجب امتنان است با توجه به موارد ذکر شده برای تولید فعالیت های یادگیری اقدام گردد .

۵- با توجه به اینکه برخی کلاس های دوره دوم ( پنجم و ششم ) به شکل چند معلمی اداره می گردد ، در تکمیل گزارش پیشرفت تحصیلی تربیتی ، هر معلم یا مربی باید خود نسبت به توصیف عملکرد ماده درسی که تدریس آن به عهده اش بوده ، اقدام نماید . توصیه می شود در صورتی که از نرم افزار تکمیل توصیف عملکرد، استفاده می گردد بهتر است معلمان و مربیان هر کلاس، با هم اندیشی و در یک زمان خاص اقدام نمایند . در پایان مسئولیت هر توصیف عملکرد با معلم مربوط است، لیکن برگ گزارش پیشرفت تحصیلی تربیتی را ،معلمی امضا خواهد کرد که بیشترین مواد درسی را تدریس می نماید .

دانلود

راستی اگر می خواهید از مطالب ویژه سایت استفاده کنید و دیگر تبلیغات را نبینید ، عضو ویژه سایت شوید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.